Vízie pre Piešťany

obrázok

Typ podujatia
konferencia

Dátum, čas a miesto konania
15. 01. 2015 o 09.00 h | Mestská knižnica mesta Piešťany

UsporiadateľLívia Gažová
Mestská knižnica mesta Piešťany

Popis
Ako by malo naše mesto vyzerať? Ako vyzerá dnes? Aké mesto plánovať, aké metódy použiť a ako do procesu zapojiť občanov? Poďme sa o tom porozprávať! V Mestskej knižnici sa vo štvrtok 15. 1. 2015 uskutoční malá konferencia plná inšpirácií pre krajšie mesto s názvom >vízie pre piešťany.

Cieľom stretnutia bude najmä vyvolať diskusiu o urbanizme, architektúre a vizuálnej kultúre Piešťan. Nevymýšľať koleso, ale poučiť sa z toho, ako úspešne postupujú v iných slovenských mestách. Svoje príspevky na tému mestské plánovanie a spolupráca s rôznymi sektormi prídu prezentovať šiesti odborníci, ktorí boli do podobných procesov aktívne zapojení. Hovoriť sa bude o participácii obyvateľov pri vývoji mesta, aktivizme, architektonických súťažiach alebo grafickej kultúre mesta. So svojimi skúsenosťami sa prídu podeliť rečníci z Bratislavy, Trenčína, Leopoldova, Lučenca a Banskej Bystrice.

Konferencia je určená predstaviteľom mesta, starostom okolitých dedín a členom ich mestských zastupiteľstiev, odbornej a laickej verejnosti, architektom, aktivistom a podnikateľom. Okrem najnovších a odskúšaných modelov v plánovaní verejných priestorov a ich revitalizácii sa od hostí dozvieme aj predpoklady, výhody a nevýhody zvolených metód, ich finančnú náročnosť a najmä zhodnotenie výsledku. V podobných stretnutiach na témy týkajúce sa mesta by organizátori chceli pokračovať aj v budúcnosti.

Podujatie >vízie pre piešťany začne o 9:00 v zasadacej miestnosti Mestskej knižnice v Piešťanoch. Viac na facebooku /link/ alebo mailovej adrese liviagazova@gmail.com

Program:

9.00 - 9.30 h úvod
9.30 - 10.00 h Zora Pauliniová - Participatívne plánovanie
10.00 - 10.30 h Milan Gavorník - Architektonická súťaž v Leopoldove
10.30 - 11.00 h Majo Moravčík - dizajnmanuál mesta
11.00 - 11.30 h prestávka
11.30 - 12.00 h Juraj Havlík - Amfiteáter Banská Bystrica
12.00 - 12.30 h Ivan Siláči - Lučenec: mesto priateľské k dobrovoľníkom
12.30 - 13.00 h Tomáš Hanáček, Renáta Kaščáková - Architektonická súťaž v Trenčíne
13.00 h ukončenie

Newsletter
Detská knižnica