31.07.2017

Aj oslík môže byť hrdinom rozprávky

Na začiatku príbehu je plátno alebo biely papier, aby vznikol obrázok. A zázračný maliar, ktorého v moci je nakreslený obrázok oživiť. Stačí sa mu prihovoriť. Takto sa narodí oslík. Najprv s tromi nohami... Ale čo by to bolo za kocúra Kilimandžára, dovtedy maliarovho jediného priateľa, ktorý toľko mudruje a dobiedza, kým maliar nedokreslí oslíkovi aj štvrtú nohu. A už sa môže začať príbeh o priateľstve, vzájomnej pomoci, klebetnom vrabčiakovi, Kilimadžárovej kamoške Frederike, klaunovej opičke, hrbatom dievčatku Dorotke, a najmä o tom, ako spoločne zachránia radosť z rúk chamtivých zlodejov.

To je stručný obsah knižky Jána Milčáka Rozprávka o oslíkovi. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozývame vás, milé deti,  do našej knižnice v pondelok 31. júla 2017 o 10.30 h na dramatizované čítanie a výtvarný workshop na motívy tejto knihy nazvaný „Dievčatko Dorotka a sen o farebnom meste. Rozprávka o oslíkovi“.  Účinkujú Viktória Jenčková a Lucia Hívešová.