Bibliotéka 2018 v plnom prúde

Jediný knižný veľtrh na Slovensku opäť otvoril svoje brány všetkým milovníkom kníh a literatúry. V dňoch 8.11.- 11.11. 2018 na nich čaká množstvo knižných noviniek, stretnutí s obľúbenými autormi, autogramiád, prezentácií, výstav či workshopov A ako každý rok, aj v tomto si organizátori pripravili množstvo podujatí i pre malých čitateľov. Vo štvrtok sa mohli stretnúť s obľúbenou autorkou Toňou Revajovou, ktorá predstavila svoju najnovšiu knižku Rok Sivka Ohniváka, pozrieť si divadelnú dramatazáciu v podaní bábkoherečky Barbory Krajč Zamiškovej s názvom Sofia a Tekvička, zažiť výtvarnú dielňu časopisu Slniečko a zoznámiť sa s najnovšou knižkou Daniela Heviera a ilustrátora Vladimíra Krála.  Piatok sa niesol v znamení Stručných dejín pre mladých čitateľov, vystrihovania s papierovým mágom Karolom Krčmárom či interaktívnej dramatizácie Abecedárik. V sobotu, 10.11. sa môžu deti a ich rodičia tešiť na Čítanie s pánom Mrkvičkom, divadelné predstavenie na motívy knižky o putovaní veľryby Gerdy s názvom Tajomstvo oceánu, Veľkú knihu Európskych rozprávok Ľubomíra Feldeka a pricestuje aj obľúbený dobrodruh – Muflón Ancijáš a mimozemšťan. V nedeľu sa na vás teší Janko Hraško a jeho dobrodružstvá, uvidíte prezentáciu knižky Michala Hvoreckého a ilustrátorky Simony Čechovej s názvom Bratislava – Ilustrovaná metropola a budete môcť navštíviť Čitateľskú poradňu Slniečka pre deti a rodičov.

Súčasťou tohtoročného veľtrhu je i výstava ocenených detských prác výtvarnej súťaže s názvom Neodíď nám rozprávočka, ktorá vznikla pri príležitosti 190. výročia narodenia Boženy Němcovej a Pavla Dobšinského a realizuje sa v spolupráci s našou knižnicou.