Čarovné obrázky Petra Uchnára

Vynikajúci slovenský maliar a ilustrátor Peter Uchnár patrí k desiatim autorom ceny Zázračný oriešok v jeho histórii, presnejšie ceny 6. ročníka tohto festivalu. S jeho tvorbou sa však pravidelne stretávame na rôznych ďalších podujatiach našej knižnice a tak je samozrejmé, že ani jubilejný desiaty ročník by sme si bez neho nevedeli predstaviť.

Už od 15. mája zdobia jeho ilustrácie nazvané „Čarovné obrázky majstra Uchnára“ výstavné priestory prestížneho umeleckého stánku, Domu umenia v Piešťanoch. Do 27. mája máte príležitosť si ich pozrieť.

Okrem toho sa s Petrom Uchnárom stretneme aj na výtvarnom workshope „Tvoríme s orieškovými ilustrátormi“ v penzióne Tematín v  Moravanoch nad Váhom, kde spolu s výtvarníkom Bystríkom Vančom, autorom ceny 9. Zázračného orieška ukážu deťom majstrovstvá svojej umeleckej tvorby.