Ceny súťaže Povesti Dunajskej kráľovnej odovzdajú víťazom vzácni hostia

Vo štvrtok 13. júna 2019 o 13.30 hodine sa v priestoroch Mestskej knižnice mesta Piešťany uskutoční slávnostné vyhodnotenie celoslovenskej výtvarnej súťaže Povesti Dunajskej kráľovnej. Podujatia sa zúčastnia ocenení žiaci, ich rodičia a pedagógovia z Piešťan, Hlohovca, Nového Mesta nad Váhom, Chtelnice, Spišskej Belej, Kežmarku, Fiľakova, Prešova, Komárna, Zlatých Moraviec, Bratislavy a Michaloviec. Privítame aj ďalších vzácnych hostí.

Ceny žiakom odovzdajú zástupcovia organizátorov a partnerov súťaže: Peter Jančovič - primátor mesta Piešťany, Milica Matejková - manažérka vydavateľstva BUVIK, Ľubica Kepštová - šéfredaktorka časopisu Slniečko, Eva Cíferská - zástupkyňa BIBIANY, medzinárodného domu umenia pre deti v Bratislave, Zdenka Pastorková - marketingová riaditeľka vydavateľstva SPN - Mladé letá. Cenu Mestskej knižnice mesta Piešťany odovzdá jej riaditeľka, Margita Galová. Odbornú porotu, ktorá vybrala víťazné práce, zastúpi ilustrátorka Kristína Šimková, držiteľka Ceny Ľudovíta Fullu.

Podujatie budú moderovať bábkoherečky Barbora Krajč Zamišková a Viktória Sedláková. Pri tejto príležitosti si pripomenieme 100. výročie narodenia významnej slovenskej spisovateľky Márie Ďuríčkovej, ktorej bola súťaž venovaná.