03.05.2018

České osobnosti v Piešťanoch

Mestská knižnica realizuje už druhý rok prednášky o osobnostiach Piešťan, ktoré sa určitým spôsobom pričinili o zviditeľnenie nášho mesta. A nie sú to len rodáci, ale aj mnoho ďalších osobností z celého sveta. Sú z rôznych profesijných oblastí: literáti, umelci, architekti, diplomati, športovci...

Pri príležitosti blížiaceho sa jubilea, 100. výročia vzniku spoločného štátu Čechov a Slovákov, sme pripravili prednášku o českých osobnostiach, ktoré sa významným spôsobom zapísali do dejín nášho mesta. Budete možno prekvapení, kto všelikto má súvislosti s Piešťanmi. A nie je to len napríklad Adam Trajan, Karel Domin, Eduard Cmunt či Alfons Mucha.

Pozývame vás do Mestskej knižnice Piešťany vo štvrtok 3. mája o 16.00 h. Dozviete sa viac!