Desiatym ročníkom Zázračného orieška oslávime 100 rokov ČSR

Jubilejným, X. ročníkom festivalu Zázračný oriešok 2018. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe prispejeme k oslavám 100. výročia vzniku Československej republiky a vyzdvihneme tak prostredníctvom kultúry a umenia pozitívne momenty našej spoločnej histórie. Ako? Už počas druhého festivalového dňa sa napríklad začítame, započúvame i zapozeráme do česko-slovenských rozprávok v programoch Rozprávky - Pohádky a Keď čítanie je čtení, pozrieme si spoločne výstavu Čeští ilustrátoři dětem alebo sa vyberieme do Krajiny rozhlasových zázrakov, v ktorej objavíme čaro českých i slovenských rozhlasových rozprávok. Návštevníci festivalových podujatí sa môžu stretnúť s množstvom hostí z Českej republiky, medzi ktorými nebudú chýbať autori a ilustrátori kníh pre deti a mládež, rozhlasoví tvorcovia, zástupcovia českých vydavateľstiev či Městskej knihovny v Prahe, napríklad Iva Procházková, Lenka Rožnovská, Petr Šrámek, Aneta Holasová, Karla Kučerová.