Dunajská kráľovná už pozná víťazov

Ak našu knižnicu navštívite vo štvrtok, 13. júna 2019 presne o 13.30 hodine, stanete sa súčasťou naozaj slávnostnej chvíle. Práve vtedy totiž vyhodnotíme celoslovenskú výtvarnú súťaž, venovanú 100. výročiu narodenia výnimočnej spisovateľky Márie Ďuríčkovej. V kategórii Základné umelecké školy sa do súťaže zapojili žiaci 20 škôl a zaslali celkovo 153 výtvarných prác. V kategórii Základné školy, špeciálne školy a školské kluby sa do súťaže prihlásili žiaci 2. - 4. ročníka 124 škôl s celkovým počtom 1012 súťažných prác.

Hoci väčšina z nás pozná Máriu Ďuríčkovú ako autorku Guľka Bombuľka či príbehov dvojičiek Danky a Janky, treba povedať, že historické povesti zo starej Bratislavy boli jej veľkou láskou. Skoro takou veľkou, ako deti. A na tie, ktoré sa nebáli, zúčastnili sa súťaže a pripomenuli si tak jej dielo a odkaz, by bola veru poriadne hrdá. Podujatie festivalu detskej literatúry Zlatá priadka Mária Ďuríčková, ktorý je súčasťou projektu Stretnúť knihu každý deň VII.