Mestská knižnica mesta Piešťany -  Festivalové výstavy aj mimo knižnice

Festivalové výstavy aj mimo knižnice

Aby sme zázračnú atmosféru festivalu Zázračný oriešok preniesli čo najďalej, pre milovníkov výtvarného umenia (ale nielen pre nich) sme pripravili ďalšie výstavy aj mimo našej knižnice.

V priestoroch Piešťanského informačného centra na Pribinovej ulici je realizovaná výstava ilustrácií Daniely Olejníkovej z knihy Mareka Vadasa  Na úteku.

Čarovné obrázky Petra Uchnára zdobia priestory Domu umenia na Nábreží Ivana Krasku.

Tu sa nachádza aj výstava najnovšej tvorby Klubu ilustrátorů Čeští ilustrátoři dětem.

Známa ilustrátorská dvojica Martina Matlovičová a Vladimír Král prezentujú Tisíc farieb rozprávky v Magna Gallery v Auparku.

V tesnej blízkosi Magna Gallery – v klube La Musica na Teplickej ulici – sú inštalované výtvarné objekty scénografov KBT VŠMU v Bratislave na motívy súťažných titulov uplynulých ročníkov festivalu Zázračný oriešok – Rozprávky z rozhlasového klobúka. Časť týchto objektov sa nachádza aj v ďalšom klube – ŽiWell na Winterovej ulici.

Mimo Piešťan – v Centre voľného času v Drahovciach – výstava Labyrint imaginácie predstavuje tvorbu slovenských a českých ilustrátorov ocenených na BIB v rokoch 1967 – 2017. Výstava je realizovaná v spolupráci s BIBIANOU, Medzinárodným domom umenia pre deti.

K profesionálnym umelcom pridávame ešte jednu výstavu – z tvorby detských autorov. Je to výstava ocenených prác výtvarnej súťaže Neodíď nám, rozprávočka... Túto výstavu si môžete prezrieť v priestoroch Elektrárne na Staničnej ulici v Piešťanoch.