Kamila Štanclová - S hlavou v ohni

Pozývame vás na výlet do Bratislavy! Prečo? Pretože dňa 11. mája 2017 sa o 18.00 hod. v priestoroch Toto! je galéria uskutoční vernisáž výstavy s názvom Kamila Štanclová - S hlavou v ohni.
Spoznajte tvorbu tejto talentovanej slovenskej ilustrátorky, ktorá čitateľovi dodáva pocit, že nie je mimo, ale priamo v epicentre knihy. Vo svojich ilustráciách sa zameriava na nenápadné, zdanlivo nedôležité detaily, či vedľajšie postavy, hrá sa s pozornosťou diváka a pýta sa ho: "A toto si si všimol?". Ilustrátorka sa venuje voľnej, ale aj knižnej ilustrácii. Z kníh pre deti a mládež to je S hlavou v ohni (M. Válek), Studnička (M. Rúfus), Čarodejník z krajiny Oz (l. Baum) či Nebeská sláva (P. Glocko) a iné.
Zážitok z výstavy si umocníte, ak navštívite našu knižnicu, prezriete si niektorú zo spomínaných kníh a zoznámite sa s ilustračnou tvorbou Kamily Štanclovej.

Výstava potrvá do 28. júla 2017.