21. 02. 2017

Knižnica spúšťa detský web

Milí priatelia knižnice, s radosťou Vám oznamujeme, že v týchto dňoch ako jedna z mála knižníc na Slovensku dávame do prevádzky webovú stránku aj pre našich malých čitateľov. Sprevádzať ich na nej bude „stará známa“ Analfabeta Negramotná – postavička z knihy Jána Uličianskeho, ktorú deti poznajú z nášho detského oddelenia a literárnych i divadelných podujatí.

Naša knižnica vždy bola a bude hlavne priestorom pre vzájomné stretávanie, čítanie, zábavu a objavovanie nepoznaného. Rozšírením do virtuálneho priestoru naše aktivity neochudobníme, naopak umožníme, aby ste si kus nás mohli vziať domov. Zároveň si uvedomujeme, že moderné technológie sú súčasťou bežného života detí, a preto chceme, aby k nám mali odvšadiaľ blízko, kedykoľvek sa budú chcieť ponoriť do sveta príbehov a dobrodružstiev. Na stránke nájdu nielen aktuálne pozvánky na podujatia, tipy na nové povšimnutiahodné knihy či tipy na výlet. V sekcii Zabav sa nájdu aj množstvo kvízov a omaľovánok, s ktorými sa môžu zapojiť do súťaží o zaujímavé ceny. V neposlednom rade stojí za zmienku aj vynovená fotogaléria, ktorá oživí spomienky na spoločne strávené chvíle.

Prajeme teda vám aj vašim výmyselníkom veľa zábavných a poučných chvíľ strávených na našej novej stránke www.detskakniznica.sk a tešíme sa, samozrejme, aj na osobné stretnutia.