05. 04. 2017

Na DDK nemôže chýbať Dušan Dušek

O popularite detskej knižky svedčí nielen to, že ju deti dobre poznajú, ale že je vždy aktuálna, preto aj žiadaná. K takýmto knižkám patrí príbeh Pištáčik z pera známeho slovenského spisovateľa Dušana Dušeka. Pištáčika totiž napísal ešte v roku 1980, potom v roku 1997 a v novembri minulého roka vyšiel po tretíkrát. Aby to nebol stále ten istý Pištáčik, zmenil sa ilustrátor knižky. Tentokrát ho ilustroval Ďuro Balogh. Ako vznikalo tretie vydanie tejto populárnej knižky o veselom chlapíkovi Pištáčikovi zo Śaštína nám príde osobne porozprávať Dušan Dušek. Veď ako čestný občan Piešťan predsa nemôže chýbať na Dňoch detskej knihy. Spolu s ním sa predstaví aj ilustrátor Ďuro Balogh, ktorý bude viesť aj workshop s prítomnými deťmi.

Ak máte radi Dušana Dušeka, výtvarnú tvorbu Ďura Balogha, či knižky z vydavateľstva Slovart, srdečne vás pozývame v utorok 11. apríla 2017 o 9.30 h do našej knižnice.