Mestská knižnica mesta Piešťany -  Pozývame vás na festivalové výstavy

Pozývame vás na festivalové výstavy

Neodmysliteľnou súčasťou festivalu Zázračný oriešok sú sprievodné výstavy. Prezentujú sa na nich nielen známi ilustrátori, výtvarníci, fotografi, ale aj študenti. Aj na desiatom ročníku festivalu sú pripravené viaceré výstavy, na ktoré vás srdečne pozývame.

Vo vstupných priestoroch Mestskej knižnice sa nachádza autorská výstava autorky tohtoročnej ceny Zázračného orieška Kataríny Ilkovičovej nazvaná Čaroles. Už názov napovedá, že pôjde o motívy prírody (lesa) a rôznych čarovných rozprávkových postáv z autorkinej tvorby. Výstva potrvá do 31. júla.

Výstava Štvorcové oriešky zahŕňa výtvarné objekty scénografov Katedry bábkarskej tvorby VŠMU v Bratislave na motívy súťažných festivalových rozhlasových titulov. Môžete si ju pozrieť do 30. júna.

Vo výstavnej sieni knižnice je inštalovaná trojrozmerná interaktívna výstava nazvaná HOP! POP UP inšpirovaná knižnou úpravou pop up na motívy povesti Márie Ďuríčkovej Rybí kráľ. Táto výstava je realizovaná v spolupráci s BIBIANOU, Medzinárodným domom umenia pre deti a do 31. júla bude sprístupnená širokej verejnosti.

Na prvom poschodí knižnice vzniklo planetárium časopisu Slniečko - Slniečkové planéty. Zobrazujú tie najtalentovanejšie planétky slovenského ilustrátorského vesmíru.  Prinieslo ich k nám  Literárne informačné centrum - časopis Slniečko a do konca leta si ju môžete pozrieť.

Tradičným orieškovským vystavovateľom  je aj Škola úžitkového výtvarníctva J. Vydru v Bratislave. Študenti Propagačnej grafiky tentokrát predvedú svoje priestorové ilustrácie na tému rozprávky Pavla Dobšinského a Boženy Němcovej nazvané Knižné tvorenie. K tejto téme pridali aj obľúbené komiksy a maľované objekty pod súhrnným názvom DUEL: Němcová – Dobšinský.