Slovenská literatúra a jej tvorcovia mieria do Prahy

Mestská knižnica mesta Piešťany pripravila v spolupráci s Mestom Piešťany, občianskym združením BONA FIDE, Literárnym informačným centrom, Městskou knihovnou v Praze a neziskovou organizáciou Osmijanko v poradí druhý ročník Festivalu slovenskej tvorby pre deti v Prahe, ktorý prezentuje slovenskú klasickú i modernú literatúru a jej tvorcov. Je určený predovšetkým obyvateľom Čiech, deťom všetkých vekových kategórií, ich rodičom, starým rodičom, knihovníkom, pedagógom, návštevníkom kultúrnych inštitúcií, turistom i slovenskej komunite žijúcej v Prahe.

Návštevníci Městské knihovny v Praze, Slovenského inštitútu v Prahe, Muzea hlavního města Prahy či základných a materských škôl na území Prahy opäť zažijú množstvo pestrých a multikultúrnych festivalových podujatí, medzi ktoré patria  prezentácie  klasickej i súčasnej slovenskej literárnej tvorby a jej tvorcov (spisovateľov, ilustrátorov, vydavateľov), prezentácie slovenských kníh pre deti preložených do českého jazyka, divadelné dramatizácie a scénické čítania na motívy prezentovaných knižiek, čítania slovenských tvorcov, literárno-výtvarné workshopy, výstavy ilustračnej tvorby významných slovenských ilustrátorov či výstavy výtvarných prác detí.

Prvé aktivity festivalu, venované 100. výročiu narodenia významnej slovenskej spisovateľky, editorky a zberateľky ľudovej slovesnosti či povestí, Márie Ďuríčkovej, začali už v mesiacoch august a september 2019 a potrvajú do 31. januára 2020.