Slovenský inštitút očaria ilustrácie

Návštevníci Slovenského inštitútu v Prahe si budú môcť od 1. októbra do 31. októbra pozrieť

výstavu s názvom Čaro ilustrácie, ktorá predstavuje tvorbu významných slovenských ilustrátorov Kataríny Slaninkovej, Márie Nerádovej, Ďura Balogha, Bystríka Vanča a Vladimíra Krála.  Výstava je súčasťou druhého ročníka Festivalu slovenskej tvorby pre deti v Prahe. Ten prezentuje slovenskú literatúru a jej tvorcov prostredníctvom pestrých multikultúrnych aktivít ako napríklad prezentácie klasickej i súčasnej slovenskej literárnej tvorby a jej tvorcov (spisovateľov, ilustrátorov, vydavateľov), prezentácie slovenských kníh pre deti preložených do českého jazyka, divadelné dramatizácie a scénické čítania na motívy prezentovaných knižiek, čítania slovenských tvorcov, literárno-výtvarné workshopy, výstavy ilustračnej tvorby významných slovenských ilustrátorov či výstavy výtvarných prác detí.