11. 05. 2017

Svet knihy Praha 2017

V dňoch 11. - 14. mája 2017 sa v Prahe koná 23. medzinárodný knižný veľtrh a literárny festival SVET KNIHY. Záštitu nad podujatím prevzali minister kultúry ČR, primátorka hlavného mesta Prahy a starosta mestskej časti Praha 7.

Hlavnými témami tohto ročníka veľtrhu sú: Génius loci v literatúre, Kniha ako objekt a Audioknihy. Na veľtrhu a festivale sa prezentujú hostia z 33 krajín, vrátane Slovenska. To bude zastúpené predovšetkým Literárnym informačným centrom, ktoré pripravilo viacero programov. Je to literárna súťaž o najlepší preklad slovenského textu do češtiny DUNAJ NA VLTAVE 5, prezentácia českého prekladu knihy Antona Hykischa Věřte císaři, prezentácia knihy Veroniky Šikulovej Medzerový plod a tiež prezentácia básnickej skupiny Osamelí bežci (Ivan Štrpka a Peter Repka). S veľkým záujmom sa na veľtrhu očakáva autogramiáda Mira Žbirku ku knihe Zblízka.

Celkovo je na výstavisku Praha Holešovice v rámci veľtrhu a festivalu pripravených takmer 500 programov, vo vyše 200 stánkoch sa prezentujú takmer štyri stovky vystavovateľov z 33 krajín sveta. Takže je čo vidieť, obdivovať, navštíviť.

Viac informácií nájdete na www.svetknihy.cz