Tip na letné čítanie

K dovolenke, oddychu či leňošeniu nepatria len dobré jedlá a nápoje, ale takisto aj pútavá kniha. Každý z nás máme určite svojho obľúbeného autora, ktorý nám tieto chvíle dokáže svojimi príbehmi spríjemniť, prípadne nás rozosmiať či vystrašiť. Radi by sme vám dali do pozornosti niekoľko titulov, ktoré aspoň jednu z týchto funkcií určite spĺňajú.

Romantické duše by mali siahnuť napríklad po novinke Evy Borušovičovej s názvom Do plaviek (mimochodom, čoskoro ju i s novou knižkou privítame aj v priestoroch našej knižnice) alebo románe Táni Keleovej-Vasilkovej, Mama.

Ak však holdujete kriminálkam, dobrou voľbou by v tomto prípade mohli byť romány nemeckého autora Sebastiana Fitzeka Balík či Terapia.

Juraj Červenák, obľúbený tvorca historicko-fantastických príbehov sa takisto pochlapil a pre svojich fanúšikov pripravil v poradí už tretie pokračovanie príbehov o Bohatierovi, Horiacu ríšu.

Tí, ktorí holdujú skôr vážnejšej literatúre a precízne vystavanému príbehu, sa určite potešia knižkám v súčasnosti aj v našej knižnici veľmi žiadaného amerického spisovateľa, Amora Towlesa - Pravidlá zdvorilosti a Gentleman v Moskve.

Nevybrali ste si? Nevadí. Navštívte nás a spoločne nájdeme knižku, ktorá vašej duši pristane najlepšie.