Tvorivo aj počas DOD 2017

Kamaráti, už len jednu noc sa vyspíte a je to tu! Deň otvorených dverí v knižnici. Okrem čítania známych osobností deťom na podujatí Celé Slovensko číta deťom aj na Mikuláša si vďaka workshopom precvičíme naše skrehnuté ruky. Cvičiacimi budú významní slovenskí ilustrátori, Martina Matlovičová a Matúš Maťáťko.

Ako prvý sa o 10.30 h na podujatí s názvom Plavčík a Vratko - veselé tvorenie s deťmi predstaví ilustrátor Matúš Maťátko. Spolu s deťmi pocestuje do sveta komiksu, v ktorom budú pracovať nielen s tvorivosťou, ale aj fantáziou. Inšpiráciu môžu načerpať aj prehliadkou interaktívnej výstavy, ktorá sa nachádza vo výstavnej sieni na prízemí knižnice, a ktorá prezentuje ilustrácie Matúša Maťátka.

Poobede o 14.15 h sa zas vyberieme do zvieracej ríše, v ktorej budeme objavovať Vránova neobyčejná dobrodružství, a to spolu s jeho kamarátkou Ebby a ilustrátorkou Martinou Matlovičovou.

Dúfame, že sa neviete dočkať rovnako ako my!