Už po desiatykrát zaznie festivalová zvučka

V Piešťanoch o pár dní zaznie už po desiatykrát slávnostná zvučka medzinárodného festivalu rozhlasových rozprávok ZÁZRAČNÝ ORIEŠOK. KNIHA V ROZHLASE, ROZHLAS V KNIHE. Jubilejný ročník sa koná v dňoch: 22.  – 25. mája 2018. Hlavnými organizátormi festivalu sú: Mesto Piešťany, Mestská knižnica mesta Piešťany a RTVS. Zázračný oriešok sa koná pod záštitou Ministerstva kultúry SR, veľvyslankyne Českej republiky v Bratislave Livie Klausovej a predsedu TTSK Jozefa Viskupiča.

Celý projekt Zázračného orieška je zložený z dvoch častí. Prvú časť tvorí súťaž rozhlasových rozprávok, počúvanie súťažných titulov, ktoré bude hodnotiť odborná a detská porota. Druhá časť sa skladá z takmer stovky sprievodných podujatí v Piešťanoch a okolí, aby bol festival sprístupnený čo najväčšiemu počtu detských divákov. Na nich sa prezentujú tí najprestížnejší  tvorcovia literatúry pre deti: spisovatelia, ilustrátori, vydavatelia, rozhlasoví a televízni tvorcovia, herci, hudobníci – skrátka všetci tí, ktorým učaroval svet rozprávok.

Ak chcete byť súčasťou sviatočných dní rozprávky, pozývame vás na tento festival. Podrobný program nájdete na našej stránke:  http://www.kniznica.sk/zazracny-oriesok-2018/program/.