Mestská knižnica mesta Piešťany -  Za všetko (ne)môže Štúr

Za všetko (ne)môže Štúr

Iba za niečo. Čo to vlastne je zistíte v najnovšej, poslednej knižke z edície Naše hrôzyplné dejiny, ktorej autorom je spisovateľ a skvelý učiteľ dejepisu Róbert Beutelhauser. Okrem osobnosti a diela Ľudovíta Štúra sa v nej stretnete napríklad so školskou reformou Márie Terézie, navštívite hostinec Čierny orol - presne taký, aký bol 22. augusta 1830, zalistujete si v cholerovom denníku a nielen to.  Knižka Za všetko (ne)môže Štúr (Slovart, 2018) je určená tak deťom a žiakom základných škôl ako aj pedagógom, ktorí v nej takisto nájdu množstvo zaujímavých a nevšedných informácií. V našom fonde vás od spomínaného autora čakajú aj ďalšie knižky: Barbarskí Slovania (Slovart, 2012) a Od porážky k porážke s podtitulom Slovensko v stredoveku (Slovart, 2013).