Začína sa Týždeň slovenských knižníc

Ako sme vás už informovali, od 13. do 19. marca 2017 sa na základe iniciatívy Slovenskej asociácie knižníc a Spolku slovenských knihovníkov koná už 18. ročník podujatia Týždeň slovenských knižníc, pod záštitou ministra kultúry SR Mareka Maďariča a so spoločným mottom "Knižnice pre všetkých".

Mestská knižnica mesta Piešťany sa každoročne zapája do tohto projektu s bohatým programom pre všetky vekové kategórie svojich návštevníkov. Už tradične populárny je bezplatný zápis nových čitateľov počas tohto týždňa, kedy zaznamenávame nárast počtu záujemcov o služby našej knižnice.

Z programovej ponuky pripomíname nasledovné akcie:

- pre deti to bude čítanie a súťaž s knihou spisovateľky Tone Révajovej
- literárno-výtvarný workshop s ilustrátorom Bystríkom Vančom
- tvorivá dielňa rozprávkových varešiek s výtvarníčkou Soňou Mrázovou
- prezentácia knihy Júliusa Belana Prihraj, Carlos! za účasti autora
- a na záver týždňa literárno-výtvarný workshop o Afrike

Mládežníkov určite zaujme prezentácia filmového dokumentu Profesionálna cudzinka a beseda s jeho režisérkou Annou Gruskovou. Nezabudli sme ani na tých, ktorí radi cestujú. Dokumentarista Miroslav Béreš návštevníkom PIC odprezentuje možnosti zimnej turistiky na Slovensku. Tešíme sa na vás!