Koukalová Gabriela (1989)

obrázok

Narodený
01. 11. 1989, Jablonec nad Nisou

Typ autority
Česká biatlonistka

Životopis
Gabriela Koukalová pochádza zo športovej rodiny. Jej Mama Gabriela Soukalová je bývalá reprezentantka v behu na lyžiach, držiteľka striebornej medaily zo Zimných olympijských hier 1984 v Sarajeve a otec Karel Soukal je všestranný športovec a tréner. Má štyroch súrodencov – dvoch bratov a dve sestry. V detstve navštevovala ľudovú školu umenia pričom sa venovala klasickému lyžovaniu a následne od deviatej triedy i biatlonu. Vyštudovala strednú umelecko-priemyslovú školu v Jablonci nad Nisou (odbor Propagačná grafika) a potom aj vyššiu odbornú školu so špecializáciou Razená minca a medaila. Venovala sa aj hre na klavír a zpevu. Je vydatá za českého bedmintonistu Petra Koukala.
Medzi jej najväčšie úspechy patrí ocenenie Veľký krištáľový glóbus 2015/2016, titul Majsterka sveta v šprinte 2017, 6x malý krištáľový glóbus v rokoch 2013-2017, 2x strieborná medaila na OH 2014, titul Majsterka sveta vo zmiešanej štafete 2015, 23x víťazstvo vo Svetovom poháre, 54x stupne víťězov na Svetovom poháre a ocenenie Športovkyňa roku 2017 (ČR).
Venuje sa charitatívnym a nadačným projektom, spolupracuje s Kontom Bariéry, v rámci ktorého bol založený Fond Gábi podporujúci ľudí s handicapom a poruchami príjmu potravy.

Newsletter
Detská knižnica