Zázračný oriešok 2018. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe

obrázok
Mesto Piešťany v spolupráci s Mestskou knižnicou mesta Piešťany a RTVS organizujú v dňoch 22. – 25. mája 2018 X. ročník festivalu rozhlasových rozprávok ZÁZRAČNÝ ORIEŠOK 2018. Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe.
Záštitu nad festivalom prevzali: Ministerstvo kultúry SR, veľvyslankyňa Českej republiky na Slovensku Livia Klausová a predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.
Hlavným cieľom festivalu je prezentácia, súťažná konfrontácia rozhlasovej dramatickej tvorby a bezprostredné stretnutie tvorcov s poslucháčmi rozhlasových rozprávkových hier, rozhlasových večerníčkov a hier pre deti (veková skupina 6 -14-ročných detí), ich rodičmi, pedagógmi a knižničnými pracovníkmi, vytvorenie spätnej väzby a získanie poslucháčskych hodnotiacich názorov na 18 súťažných titulov, ktoré vznikli na základe konkrétnej literárnej predlohy. Súťažné tituly budú hodnotiť dve poroty: detská a odborná.
Súčasťou X. ročníka festivalu bude množstvo sprievodných podujatí, ktoré budú prebiehať nielen na území mesta, ale i v jeho okolí: stretnutia s tvorcami rozhlasových i animovaných rozprávok a ich literárnych predlôh, tvorivé dielne s poprednými slovenskými ilustrátormi, divadelné predstavenia, Trpaslícka Smajliceda, výstavy a ich vernisáže, vyhodnotenie celoslovenskej výtvarnej súťaže venovanej Pavlovi Dobšinskému a Božene Němcovej a ďalšie.
Na festivale sa udeľuje tiež Zvláštna cena RTVS výraznej rozhlasovej a umeleckej osobnosti (hercovi, režisérovi, hudobníkovi), ktorá svojím celoživotným dielom ovplyvnila rozhlasovú dramatickú tvorbu pre deti a Zvláštna cena Literárneho informačného centra - Cena Márie Ďuríčkovej autorovi v oblasti detskej tvorby za významný umelecký prínos. Autorkou hlavnej ceny a cien pre víťazov je významná slovenská ilustrátorka Katarína Ilkovičová.
Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.

Autor: Drahomíra Moretová
Dátum: 12. 05. 2018

Súvisiace akcie

Súvisiace korporácie

Detská knižnica