Deň v knižnici

Pri príležitosti 90. výročia založenia knižnice v Piešťanoch sme 15. mája pripravili celodenný program s názvom Deň v knižnici. Dopoludnie patrilo vernisáži výstavy Krajina Ilustrandia talentovanej slovenskej výtvarníčky Martiny Matlovičovej, držiteľky mnohých domácich i medzinárodných ocenení. V programe vystúpili známe televízne postavičky Trpaslíci v réžii kreatívneho producenta RTVS Jána Uličianskeho. Okrem detí základných škôl sa podujatia sa zúčastnili mnohí známi spisovatelia, ilustrátori, vydavatelia, zástupcovia kultúrnych a spoločenských inštitúcií, zástupcovia partnerov a sponzorov z Piešťan i Bratislavy. Program pokračoval slávnostným otvorením nového zábavno-náučného priestoru Múdra ponorka v priestoroch Oddelenia pre deti. Jeho výtvarný návrh vytvoril popredný slovenský dizajnér Michal Staško, laureát ocenenia Krištáľové krídlo. O ilustrácie v priestoroch ponorky sa postarala výtvarníčka Mária Nerádová, držiteľka ceny Najkrajšie knihy Slovenska za svoj Slovensko-český obrázkový slovník pre deti. Symbolickým prestrihnutím stuhy ponorku slávnostne uviedli primátor mesta Piešťany Miloš Tamajka, bývalí primátori Piešťan Remo Cicutto a Juraj Csontos, Mária Nerádová a Michal Staško spolu s dcérou Nataškou. Deň v knižnici pokračoval aj popoludní zábavno-hudobným programom pre rodičov s deťmi s názvom Trpaslíci - malí veľkí priatelia, v ktorom sa opäť predstavili populárni televízni trpaslíci.