Podoby miestneho a regionálneho rozvoja

Naša činnosť / Semináre / Podoby miestneho a regionálneho rozvoja

Odborný seminár, ktorý organizovala Mestská knižnica mesta Piešťany spolu s Mestom Piešťany, zameraný na miestny i regionálny rozvoj a cestovný ruch sa u nás v knižnici konal 21. novembra 2018 s nasledujúcim programom: RNDr. Dana Fialová, Ph.D. z Přírodovědeckej fakulty Univerzity Karlovej sa zamerala na Cestovný ruch ako súčasť regionálneho rozvoja. RNDr. Peter Tremboš, PhD. rozprával o súčasných trendoch vo vývoji cestovného ruchu. Propagáciu mesta cez kvalitné diela staviteľstva odprezentovala Ing. arch. Eva Rohoňová, architektka a organizátorka Dňa  architektúry v Piešťanoch. Martin Valo účastníkom porozprával, ako môže Kolonádový most spájať regióny aj ľudí. Starosta obce Chtelnica, Ing. Peter Radošinský predstavil Chtelnicu ako prebúdzajúce sa sídlo. V neposlednom rade cyklotrasy piešťanského regiónu odprezentoval Ing. Michal Hlatký, predseda Slovenského cykloklubu.

Na seminári sa zúčastnili starostovia obcí, pedagógovia, študenti Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch, občania Piešťan a ďalší.