Milan Starý: Vzal jsem žlutou tužku

Naša činnosť / Výstavné projekty knižnice a ich sprievodné aktivity / Milan Starý: Vzal jsem žlutou tužku

Výstava českého ilustrátora Milana Starého ponúka pohľad na pracovný stôl ilustrátora. Prezentuje prvé náčrty ceruzkou, obrázky zhotovené najrôznejšími technikami , ako aj hotové knižky. Názov výstavy odkazuje na známu básničku Františka Hrubína:
Vezmi žlutou tužku,
 Namaluj mi hrušku
 A pod hrušku talíř.
 Sláva, ty jsi malíř! "
 „Žlutou tužkou“ sú v tomto prípade aj nažlto lakované ceruzky firmy Koh-i-noor, ktorá je partnerom knihy Ester a Milana Starých knihy Dům za mlhou. Súčasťou tejto knihy je sada ceruziek rôznej tvrdosti a deti sa stávajú spolutvorcami knihy – majú za úlohu do nej kresliť, dotvárať ilustrácie rôznymi technikami a ceruzkami rôznych tvrdostí, podľa pomocných návodov, ktoré ilustrácie sprevádzajú. Na výstave je odprezentovaná knižka vo forme dvojstránok, ktoré deti môžu dokresľovať priamo na stenu v galérii alebo na nakopírované dvojstrany. Súčasťou vernisáže výstavy bola tvorivá dielňa Kreslete do domu za mlhou pod vedením Ester a Milana Starých.

5D3M3189
5D3M3184