Mestská knižnica mesta Piešťany

Rozprávková miestnosť

Boli ste už v rozprávke? A v našej rozprávkovej miestnosti? Ak áno, potom viete, že sa tu vždy niečo zaujímavé deje: hodiny informačnej výchovy, besedy so spisovateľmi a ilustrátormi, tvorivé dielne, zábavné súťaže, počúvanie rozhlasových rozprávok, videoprojekcie či prázdninové stretnutia v rámci prímestských táborov.

Rozprávkovú miestnosť zdobí dekorácia zložená z vankúšov s portrétmi významných osobností slovenského literárneho a výtvarného sveta. Detskí návštevníci tu môžu vidieť mená a tváre tých, ktorí pre ne vymýšľajú, tvoria, maľujú i kreslia všetky ich obľúbené rozprávky. Stena plná usmiatych tvárí umelcov tak približuje detskému čitateľovi mená, ktoré doteraz poznal len z obálok kníh. Autorom originálnej nástennej inštalácie je piešťanský dizajnér Michal Staško.

Charakter Rozprávkovej miestnosti dotvárajú aj pestrofarebné ilustrácie Martiny Matlovičovej z knihy Prečo Fidlibum kuká, a nie je kukučka.