Katarína Moláková

Rozhovory / Katarína Moláková
Molakova
Foto: kkbagala.sk

Producentka, scenáristka. Vyštudovala dramaturgiu a scenáristiku na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU. Pracuje na viacerých televíznych projektoch rôznych žánrov, venuje sa dokumentárnej a animovanej tvorbe. Ako dramaturgička sa podieľala na bábkovom muzikáli Kataríny Kerekesovej Kamene a seriáli Mimi a Líza. Prednáša dramaturgiu a filmové a televízne žánre v ateliéroch scenáristickej tvorby a strihovej skladby FTF VŠMU. Vo voľnom čase sa venuje filmu, literatúre, priateľom a rodine. Za Cyklus básní “Sama v byte” získala prémiu Básne 2009.

Na ôsmom ročníku Zázračného orieška prišla deťom v Moravanoch nad Váhom predstaviť úspešný a obľúbený príbeh dvoch kamarátok – Mimi a Lízy.


Ako vy vnímate celý tento projekt?

Myslím si, že je spoločensky veľmi dôležitý. Nie len preto, že deti pobaví, ale najmä ich poučí o tom, aké je byť iný a mať nejaký hendikep. Ukáže im aj to, ako sa normálne zdravé deti môžu kamarátiť s niekým kto je iný, kto napríklad nevidí prípadne nepočuje. Zdravé deti sa môžu otvoriť svetu, ktorý nepoznajú a ktorého sa môžu možno trošku báť alebo mať voči nemu predsudky. Práve preto si myslím, že tento projekt môže ovplyvniť celú generáciu detí a môže z nich spraviť empatickejších ľudí.

Detská knižnica