Miro Jaroš

Rozhovory / Miro Jaroš
jaros
Foto: Petra Bošanská

Miro Jaroš je verejnosti známy predovšetkým ako účastník prvej série speváckej súťaže Superstar. Pred tým než sa do nej prihlásil, žil 4 roky v Izraeli, kde sa venoval príležitostnému herectvu a modelingu. Nahral niekoľko sólových albumov obsahujúcich piesne, ktoré patrili k najhranejším v slovenských rádiách. Jeho najnovším tvorivým počinom je vydanie detských kníh Veselé rúčky, Čisté zúbky a Čarovné slovíčka, ktoré doplnil veselými pesničkami.

V piešťanskej knižnici sme ho privítali 8. februára na hudobno-zábavnom podujatí pre deti - Veselé zúbky, čisté rúčky, čarovné slovíčka. O nápade napísať knižku určenú deťom, obľúbenom druhu literatúry aj programe, ktorý sa konal v našej knižnici nám porozprával v krátkom rozhovore.


Ste autorom knižiek a CD, ktoré sú určené deťom, ako tento nápad vznikol?

Spomenul som si ako som sa učil dobrým veciam a opisoval som svoje pocity, ktoré som potom zrýmoval a prispôsobil deťom. Je to taký zaujímavý proces. Mám obrovskú predstavivosť a fantáziu, takže som čerpal vo svojich vlastných spomienkach na detstvo. A potom som to otestoval na svojich neterkách

Čo vy a literatúra?

Rád čítam životopisné knihy. V poslednej dobe aj detské, aby som bol v obraze

Ako hodnotíte podujatie, ktoré sa uskutočnilo v našej knižnici?

Veľmi pozitívne. Prekvapil ma ten počet deti s rodičmi, aj to ako sme sa tam všetci pomestili a vytvorili si fajnovú atmosféru. Rád sa niekedy ešte vrátim.

P1100009
P1100015
P1100026
P1100027
P1100032
Detská knižnica