Peter Adamecký

Rozhovory / Peter Adamecký
Adamecky
Foto: webjournal.sk

Bývalý príslušník bezpečnostných jednotiek svoje skúsenosti, zážitky a postrehy zo zaujímavej práce spracoval do podoby beletrizovaného špionážneho trileru Piešťanská spojka. Kniha je jeho literárnym debutom, hoci pred ňou už publikoval niekoľko súborov textov, ktoré môžeme zaradiť skôr k literatúre faktu. Dnes pôsobí ako bezpečnostný konzultant a písanie je pre neho hobby. Do Piešťan prišiel Peter Adamecký predstaviť svoju strhujúcu, zaujímavú i zábavnú prvotinu dňa 28. januára. Podujatie sa uskutočnilo v spolupráci s Rotary klubom v priestoroch Kursalonu.


Kto alebo čo Vás pri písaní Piešťanskej spojky inšpiroval?

Pri písaní som bol inšpirovaný najmä svojím pôsobením v bezpečnostných zložkách, ale aj súčasnosťou, teda všetkým, čo sa okolo nás deje. Chcel by som dodať, že politika a jej prezentácia, či už otvorená alebo skrytá sú nevyčerpateľným žriedlom na písanie politicko-špionážnych thrillerov.

Pripravujete aj nejaké ďalšie publikácie tohto žánru?

Rád by som napísal pokračovanie Piešťanskej spojky, keďže mnoho zostalo ešte v prvom dieli nedopovedané. Samozrejme to závisí aj od času, možností a ďalších faktorov. Ale áno, v pokračovanie dúfam aj ja.

Akú literatúru čítate vy? Kto vás naposledy oslovil, zaujal svojím štýlom písania? 

Obľubujem literatúru faktu z obdobia staroveku a stredoveku. Rád čítam aj dobrú fantasy literatúru. Z mnohých autorov by som rád spomenul svojich obľúbených britských historikov Toma Hollanda alebo Michaela Granta. Z českých autorov považujem za výborného autora historického žánru Jiřího Kovaříka, no a z oblasti fantasy a histórie mám rád aj romány Juraja Červenáka.

Čo hovoríte na priebeh podujatia, ako sa Vám v Piešťanoch páčilo?

Podujatie v Piešťanoch bolo výborné, v skvelom prostredí a aj takouto formou by som rád poďakoval jeho organizátorom. Výborné publikum a uvoľnená atmosféra. Tešilo ma, že aj po skončení besedy som mal možnosť ďalej neformálne diskutovať s návštevníkmi besedy a možnosť vymeniť si s nimi názory na realitu, v ktorej žijeme.

P1090924
P1090931
P1090933
P1090935
Detská knižnica