Peter Tvrdoň

Rozhovory / Peter Tvrdoň
04
Foto: elap-hlohovec.sk

Absolvoval Vysokú školu ekonomickú v Bratislave, neskôr pracoval na rôznych miestach v oblasti kultúry. Pôsobil vo vydavateľstvách Mladé letá, Obzor a Tatran. Je jedným zo zakladateľov vydavateľstva IKAR. Bol prvým predsedom Združenia vydavateľov a kníhkupcov na Slovensku. Od roku 2007 pôsobí vo funkcii riaditeľa Medzinárodného umenia pre deti BIBIANA v Bratislave.

Na festivale Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe sa zúčastnil ako predstaviteľ BIBIANY, Medzinárodného domu umenia pre deti – jedného z hlavných partnerov festivalu.


Aký je váš názor na festival Zázračný oriešok?

So Zázračným oriešok sa v BIBIANE stretávame prakticky stále. S mestskou knižnicou úzko spolupracujeme. Už z nášho samotného názvu vyplýva, že sa zameriavame na prácu s deťmi a aj Zázračný oriešok je práve práca s deťmi. To nás veľmi teší. Zároveň pomáhame pri organizovaní niekoľkých výstav. Máme tu výstavu ocenených kníh z Bienále ilustrácie Bratislava, ktoré má na budúci rok 50. výročie, ďalej sú tu fragmenty našej výstavy Človek hravý... S riaditeľkou piešťanskej knižnice sa veľmi dobre spolupracuje a sme radi, že sa môžeme zúčastniť tohto pekného podujatia, pretože si myslím, že všetko čo sa robí pre deti, je pekné.

Ako sa menil a vyvíjal tento festival?

Nezúčastnil som sa všetkých ročníkov. Teraz som na treťom alebo štvrtom ročníku, ale myslím si, že kvalitatívne ide festival veľmi hore. Je tu vidieť kvalitatívny posun nie len v tom, čo sa tu robí, ale tiež v množstve akcií. Myslím si, že festival ide správnym smerom a treba ho podporovať. Je to na Slovensku ojedinelé podujatie a naše deti si to určite zaslúžia.

Detská knižnica