100 rokov Eleny Čepčekovej

Dátum oznamu: 27. 01. 2022

Január tohto roku nám priniesol významné výročie vo svete literatúry, a to 100. výročie narodenia slovenskej spisovateľky Eleny Čepčekovej. Pamätáme si ju ako všestrannú autorku diel pre deti a mládež. Z poézie písala lyriku, veršovanú rozprávku, hrdinskú a životopisnú epiku, z prózy zase črtu, rozprávku, modernú rozprávku, novelu i román.

Jej diela Meduška či Slniečko na motúze sprevádzali detstvom už niekoľko generácií. Deťom však nevenovala iba literárne diela, ale i rozhlasové. Za tvorbu pre deti a mládež získala v roku 1972 Cenu Fraňa Kráľa.

Mnohí z vás mali možnosť stretnúť ju aj v našom meste, veď niekoľko rokov pôsobila aj v Piešťanoch. Zaspomínajte si spolu s nami na Elenu Čepčekovú a predstavte jej knižné príbehy vašim deťom či vnúčatám. Tituly, ktoré si môžete požičať z našej knižnice, nájdete v online katalógu.

Online katalóg / Elena Čepčeková