100 rokov profesionálneho divadla

Dátum oznamu: 08. 07. 2020

Divadelné umenie je neoddeliteľnou súčasťou kultúrneho dedičstva a má významné miesto v našom živote. V roku 2020 si pripomíname 100. výročie založenia Slovenského národného divadla, ale aj 190. výročie uvedenia prvého ochotníckeho predstavenia na našom území. Na podnet Ministerstva kultúry Slovenskej republiky vláda Slovenskej republiky vyhlásila rok 2020 za Rok slovenského divadla. V piešťanskej knižnici sa pridávame k oslavám mnohými podujatiami – výstavy, divadelné predstavenia a tvorivé dielne. Od 29. júna môžete v priestoroch knižnice vidieť výstavu bábok a scénografických návrhov bábkarského scénografa a technológa Miroslava Dušu. K tomuto jubileu sme vyhlásili aj medzinárodnú výtvarnú súťaž Zázračné divadlo pre žiakov 1.-5. ročníka základných škôl, špeciálnych škôl, školských klubov a ZUŠ. Uviedli sme premiéru novej inscenácie Žabiatko, vytvorili novú záložku na našom webe s názvom Divadlo v knižnici, kde budeme pridávať zostrihy z podujatí. Pripravujeme pre Vás veľkú divadelnú výstavu,  rozhovory s divadelnými tvorcami, divadelné predstavenia. Máte sa na čo tešiť.

Nech žije DIVADLO!