Až se ucho utrhne / výstava

Dátum oznamu: 28. 04. 2022

Koľko kuchárov presolí kašu? Kedy si obliekame železnú košeľu? A čo je to vôbec dišputát? Pri príležitosti XII. ročníka festivalu rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe. je v priestoroch Elektrárne Piešťany inštalovaná výstava Až se ucho utrhne. Prezentuje komiksové ilustrácie prísloví z rovnomennej knihy českej autorskej dvojice Ester Starej a Milana Starého, ktorý knihu ilustroval. Obľúbení autori pripravili sprievodcu po známych i neznámych prísloviach prostredníctvom populárneho komiksu. Vznikla tak knižka, ktorú si obľúbia nielen deti. Príslovia majú väčšinou medzinárodný charakter a rozumejú im ľudia z mnohých krajín. Aj preto sú na výstave uvedené vo viacerých svetových jazykoch.

Výstava potrvá do 20. mája 2022 a verejnosti je prístupná od utorka do piatka od 14.00 h do 18.00 h a v sobotu od 9.00 do 12.00 h.

Realizáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom festivalu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe.
Newsletter
Detská knižnica