Dnes vám hráme v zlatom ráme

V našej knižnici sa chystajú veľké veci. Okrem super knižiek a podujatí pre Vás chystáme niekoľko zaujímavých výstav. Jednou z nich je výstava bábok pre celú rodinu, na ktorej sa niečo nové naučíte, ale sa aj zabavíte, s názvom Dnes vám hráme v zlatom ráme. Na tejto výstave nájdete výber z tradičných drevených marionet zapožičaných od Ivana Gontka (divadlo Týjatr), Juraja Hamara (Teatro Carnevalo) a Beaty Zázrivcovej (Bratislavské bábkové divadlo). Študentské práce vytvorili študenti Školy umeleckého priemyslu Josefa Vydru v Bratislave a Katedry bábkarskej tvorby Divadelnej fakulty VŠMU v Bratislave. Krásne podrobné skice bábok popredných scénografov nám poskytol Juraj Poliak (Bábkové divadlo Žilina). Divadelné plagáty nám dodali významní slovenskí výtvarníci (Katarína Ilkovičová, Vladimír Král, Barbora Šajgalíková, Centrum dizajnu).