Francesca Diotallevi: Vivian / Knižný tip

Dátum oznamu: 13. 09. 2021

Meno Vivian Maier bolo donedávna celému svetu neznáme. Nosila ho obyčajná žena s neobyčajným talentom, ktorý sa ukrýval v cite stačiť spúšť fotoaparátu v tom správnom okamihu. Táto americká fotografka sa svojimi výnimočnými pouličným fotografiami, v ktorých nastavovala zrkadlo ľudom brázdiacim rušné ulice New Yorku, preslávila až po svojej smrti. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o živote a osude tejto takmer zabudnutej ženy, príďte si do knižnice vypožičať knihu talianskej spisovateľky Francescy Diotallevi. Tá sa vo svojom krátkom románe Vivian (2021, Inaque) pokúsila zachytiť kľúčové momenty zo života Vivian Maierovej prostredníctvom jedinečného štýlu, vďaka ktorému sa slová menia na krátke fragmenty okamihov pripomínajúcich fotografie.