Ilustrácie Daniely Olejníkovej v Danubiane

Dátum oznamu: 03. 11. 2022

Ak ste zatiaľ nemali možnosť zazrieť ilustrácie Daniely Olejníkovej, urobte si výlet do Danubiany. Múzeum moderného umenia na Dunaji necelých 20 km južne od Bratislavy predĺžilo výstavu ilustrácií jednej z najvýraznejších osobností slovenskej knižnej ilustrácie až do 13. novembra 2022. V unikátnych galerijných priestoroch máte okrem iných umelcov možnosť obdivovať výber ilustrácií z piatich kníh, ktoré Daniela Olejníková ilustrovala. Hávedník, 13, Útek, Dita, Krutá Marta – to sú tituly, ktoré v sebe spájajú typický rukopis ilustrátorky a súčasne ukazujú aj odlišnosti v použitej technike. Výstava je zároveň drobnou spomienkou na 12. ročník festivalu rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe. Viac informácií sa dozviete v detaile podujatia.

Srdečne pozývame!