Janko Hraško ťahá repku / Výstava

Dátum oznamu: 12. 01. 2022

Vladimír Král patrí medzi ilustrátorov strednej generácie. Narodil sa v Bratislave, vyštudoval na Katedre animovanej tvorby na VŠMU. Pracuje ako ilustrátor, maliar, televízny grafik a grafický dizajnér. Súčasťou jeho animovanej tvorby sú napríklad televízny Trpaslíci   a Smajlíkovci. Vytvoril ilustrácie ku mnohým knihám a tie boli opakovane ocenené v súťaži Najkrajšie knihy Slovenska. Získal Cenu Ministerstva kultúry či zápis na Čestnú listinu IBBY. Rozprávkové tituly s jeho ilustráciami vyšli aj v českom preklade. Patrí mu tiež   prívlastok orieškový ilustrátor, lebo v roku 2012 vytvoril cenu Zázračný oriešok. Dnes Vás prevedieme jeho výstavou Kde bolo, tam bolo …, ktorá je súčasťou festivalu českej a slovenskej tvorby Keď čítanie je čtení XIII. Koná sa pod záštitou českého veľvyslanca na Slovensku Tomáša Tuhého a primátora mesta Piešťany Petra Jančoviča. Realizuje sa s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR, vydavateľstva BUVIK a Mesta Piešťany.

Všetky online prehliadky.