Mestská knižnica mesta Piešťany

Mestská knižnica mesta Piešťany


24.05.2018

Kde zmizla malá rybka?

Čo majú spoločné 3D knižky a Mária Terézia? No predsa výstavu HOP! POP UP, ktorá je súčasťou festivalového programu „Zázračný oriešok 2018“ v Piešťanoch a je inštalovaná vo výstavných priestoroch Mestskej knižnice v Piešťanoch.

Výstava „HOP POP UP“ návštevníkom predstavuje spôsob skladania a prvky, ktoré sú typické pre pop up knižky na báze klasickej povesti o Rybom kráľovi z Dunaja. Program tvorivých dielní je zameraný predovšetkým na zoznámenie sa  s prvkami, ktoré sú používané pri tvorbe týchto kníh a následnej tvorbe jednoduchých listov/dvojlistov s vybranými základnými prvkami.

Deti budú kresliť, strihať, skladať a lepiť jednoduché 3D obrázky, vytvoria papierové odevy pre Máriu Teréziu i obrázky objavujúce sa len pri pohybe stránok. A na veku nezáleží. Či škôlkar, alebo stredoškolák, každý sa naučí niečo o konštrukcii  pop up knižiek a odnesie si domov znalosť, zručnosť i pamiatku.

Tvorivé dielne s názvom Kde zmizla malá rybka? budú viesť autorky výstavy Ingrid Abrahamfyová a Ladislava Repková vo štvrtok 24. mája o 13.45 h v piešťanskej knižnici.