KNIŽKA, KTORÁ ZABAVÍ CELÚ RODINU

Dátum oznamu: 04. 06. 2020

Obrázkové knihy, tzv. picture book sú charakteristické minimom textu a veľkými, často, celostránkovými ilustráciami. Podnecujú k tvorivosti a rozvoju fantázie. Nie sú však pre všetkých. Tento typ publikácií vyžaduje aktivitu. Nestačí si ju len prečítať. Musíte s ňou pracovať. Hľadať, pátrať, kresliť, tvoriť, žiť s ňou. Okrem autora textu, je veľmi dôležitý ilustrátor. V jeho obrázkoch sa ukrýva ďalší rozmer uvažovania nad príbehom. Vydavateľstvo E.J.Publishing prináša práve takúto knihu s názvom A to sme my. Autorkou je Jana H. Hoffstädter, ilustrátorkou Marta Mészárosova. S dielami tejto mladej a talentovanej výtvarníčky sa budete môcť stretnúť, v tomto roku, aj v priestoroch našej knižnice. Hlavným hrdinom knižky A to sme my je štvorročný Adam, ktorý má rád špagety a heavy metal. Žije vo veľkej rodine, ktorá má jedno veľké tajomstvo. Publikácia obsahuje vložený veľký plagát a aktivity pre celú rodinu.

Určite sa zabavíte!