Labyrint sveta / výstava

Dátum oznamu: 21. 09. 2022

Ján Amos Komenský bol jedným z najväčších českých mysliteľov, filozofov a spisovateľov a práve jemu je venovaná aj najnovšia výstava v priestoroch knižnice. Tá prezentuje jeho najznámejšie dielo Labyrint sveta a raj srdca prostredníctvom citlivého kurátorského výberu Jaroslava Anděla. Návštevníkovi ponúka netradičné prepojenie Komenského textov s jedinečnými kolážami Miroslava Huptycha, ocenenými Magnesiou Literou v roku 2019.

V Labyrinte sveta a raji srdca putuje hlavný hrdina mestom, ktorého podoba slúži autorovi ako alegorický obraz sveta. Návštevníkovi dáva možnosť konfrontácie symbolického príbehu so stavom dnešnej spoločnosti, čím ostáva ohromený aktuálnosťou Komenského úvah o ľudských vlastnostiach a motiváciách ich správania.

Inštaláciu určite neprehliadnete, je totiž situovaná priamo vo vstupnej hale knižnice a nájdete ju tam až do 19. októbra. Výstava vznikla v spolupráci s Českým centrom Bratislava a Veľvyslanectvom ČR v Bratislave. Viac o výstave sa dočítate v detaile podujatia.

Srdečne Vás pozývame!

 

Detail
Newsletter
Detská knižnica