Max a Lea opäť potešia deti

Dátum oznamu: 19. 04. 2021

V utorok 20. apríla 2021 sa v našej knižnici budú čítať knihy a ozývať piesne o dobrodružstvách dvoch malých súrodencov - Maxa a Ley. Títo dvaja nezbedníci sú hlavnými postavami knihy Jána Uličianskeho a aj prostredníctvom živých streamov sa prenesú k žiakom v ZŠ Brezová a ZŠ Holubyho. V podaní Alžbety a Šimona Petra Králika deťom cez dramatizované ukážky knihu odprezentujeme a zapojíme ich do diskusie o autoroch, žánroch a knižných príbehoch. 

Tým však ešte nekončíme. So žiakmi ZŠ F.E. Scherera sa spojíme, aby sme im cez divadelné predstavenie o kozliatkach odprezentovali tvorbu Vladimíra Krála. No a neskôr si s ďalšou triedou na literárno-výtvarnom workshope vytvoríme zaujímavé záložky.

Ak chcete aj vy spoznať príbeh o Maxovi, Lei a pieskovom obrovi Robovi či kocúrikovi Teovi, nemusíte chodiť ďaleko. Stačí zájsť na našu stránku do sekcie Knižnica online, kde na Vás čakajú tieto i mnohé ďalšie príbehy v online podobe: https://www.kniznica.sk/kniznica-online/citame-cez-web/citania/ 

A keďže je už knižnica pre verejnosť otvorená, knižky od spomínaných autorov si môžete aj vypožičať (aj keď zatiaľ len cez výdajné okienko).
Newsletter
Detská knižnica