Na vine bola nedeľa a prebdená noc

Dátum oznamu: 10. 04. 2020

Kníhkupectvá i naša knižnica sú síce zatvorené, no my máme pre vás ďalší knižný tip z poličky našej domácej knižnice. Čo to bude tento raz?

Jarný deň v roku 1863 bol celkom obyčajným typickým prešporským jarným dňom. Až na ten balón a jeho posádku – dvoch Francúzov, z ktorých jeden sa volal Nadar a druhý Verne. Od toho momentu sa začnú objavovať desiatky otázok a namiesto odpovedí záhada za záhadou. Kto je Paracelsus? Je vôbec možné spáliť ružu a znovu ju oživiť? Existuje recept na dlhovekosť a ak áno, kde ho nájsť? Na tieto otázky nájdete odpoveď len ak sa necháte viesť medzi riadkami skúseným sprievodcom. V tomto prípade spisovateľom, publicistom, autorom množstva nezabudnuteľných populárno-náučných kníh pre deti a mládež, Petrom Glockom. Z jeho bohatej tvorby vyberáme práve Ružu pre Jula Verna alebo Päť týždňov bez balóna. Knižku vydalo vydavateľstvo Mladé letá v roku 1986. Graficky a ilustračne ju pripravil vynikajúci slovenský grafik, výtvarník, fotograf, maliar a konceptuálny umelec Dezider Tóth.