Rok 2020 bol plný prekvapení

Dátum oznamu: 01. 02. 2021

Máme za sebou rok, ktorý nás veľa naučil a veľa nového nám priniesol. Opýtali sme sa bábkoherečky z Divadla ŠiBe Alžbety Králikovej a českého spisovateľka a mentálneho kouča Daniela Rušára ako ho prežívali oni. Prečítajte si ich odpovede:

„Keďže som v prvej štvrtine roka 2020 úspešne ukončila štúdium na VŠMU bolo to pre mňa skôr perné obdobie. Keď sme však vyšli zo školy, neprišiel očakávaný „rozlet“, ale naopak, skôr uzatvorenie – divadiel, akcii, príležitostí. Pomedzi rôzne voľnejšie obdobia sa nám však podarilo v rámci Divadla Šibe zahrať viaceré predstavenia a zúčastniť sa úžasných akcií. Nejednu aj vďaka Mestskej knižnici Piešťany, napríklad festival Zázračný oriešok. Pevne verím, že keď sa svet znovu otvorí, tak sa stretneme na mnohých krásnych podujatiach a spoločne sa budeme tešiť z kultúry, ktorá je pre nás dôležitá ako soľ.“ My musíme ešte za Betku dodať, že sa v roku 2020 stihla vydať. Daniel Rušár nám napísalo toto: „Počas roku 2020 som robil to, čo mi pomáhalo aj v predchádzajúcich rokoch - okrem pravidelnej rutiny aj hlboké dýchanie, otužovanie, postovanie. A o dýchaniu aj otužovaniu som veľa hovoril, aj praktikoval s ostatnými. Počas 2020 sme s ilustrátorkou dokončovali knižku Zachariáš a studena voda - pre deti a najmä pre rodičov o úsmevoch aj obavách zo studenej vody.  Možno, že ma rok 2020 v tvorbe ešte nejak ovplyvní.“

Prajeme všetkým autorom, spolupracovníkov našej knižnice, rok plný tvorivých nápadov. Nech sa na ne spoločne môžeme tešiť.
Newsletter
Detská knižnica