Rozprávková krajina / výstava

Dátum oznamu: 12. 04. 2022

Pri príležitosti festivalu Zázračný oriešok je od 6. apríla vo vestibule knižnice prístupná prezentácia knižných ilustrácií ilustrátorky, grafickej dizajnérky a autorky ceny Zázračný oriešok 2018 Kataríny Ilkovičovej. Výstava s názvom Rozprávková krajina nám dáva nahliadnuť do zákutí prírodnej rozprávkovej krajiny plnej rozprávkových bytostí. Na hlavnej výstavnej ploche je niekoľko zaujímavých koláží, ktoré vznikli z knižných projektov ako napr. Víla Jazmínka a škriatok Vendelín, Večera u kráľa, Babka na rebríku, O rybke Beličke, Kočka Kačka a ďalšie.

Výstava potrvá do 30. júna 2022 a pozrieť si ju môžete od pondelka do piatka od 8.30 h do 19.00 h. V prípade víkendových podujatí aj v sobotu, resp. v nedeľu.

Realizáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe. XII. ročník.