Slniečkový krasohľad / výstava

Dátum oznamu: 04. 05. 2022

Časopis Slniečko je najstarším umeleckým mesačníkom pre deti, ktorý s prestávkou vychádza od roku 1927. Pri príležitosti 95. výročia jeho založenia sme v priestoroch piešťanského Domu umenia nainštalovali výstavu, ktorá je zároveň jednou zo sprievodných podujatí XII. ročníka festivalu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe.  Výstava prezentuje ilustrácie slovenského ilustrátora Filipa Horníka k príbehom Jožka Mrkvičku od spisovateľa Jána Púčeka z časopisu Slniečko. Nechýbajú ani ilustrácie ku knihám Branislava Jobusa Zberný dvor (Slovart, 2019) a Odpadkový fantóm (Slovart, 2021).

Filip Horník sa venuje predovšetkým knižnej ilustrácii pre deti, ale aj voľnej ilustrácii alebo dizajnu. Jeho ilustrácie boli súčasťou mnohých výstav nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Je členom Asociácie ilustrátorov (ASIL).

Výstava potrvá do 28. mája 2022 a pozrieť si ju môžete od pondelka do piatka od 14.00 h do 17.00 h a v sobotu od 14.00 h do 18.00 h.

Realizáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe. XII. ročník.
Newsletter
Detská knižnica