Tam, kde sa pasú zlaté parôžky / Workshop

Dátum oznamu: 08. 02. 2021

Dnes vám vo videu predstavíme tvorbu Boženy Nemcovej. Táto česká spisovateľka, jedna zo zakladateľov modernej českej prózy, sa narodila pred 200 rokmi. Mala záujem o folklór, vrchol jej diela tvoria poviedky a rozsiahlejšie prózy z vidieckeho prostredia. Známa sa stala predovšetkým dielom Babička. Táto najčítanejšia česká kniha sa dočkala vyše 300 vydaní v češtine a bola preložená do 21 jazykov. Božena Nemcová pobudla aj na Slovensku a v knihe Slovenské pohádky a pověsti zachytila najznámejšie slovenské rozprávky. Jedna z nich sa stala inšpiráciou literárno-výtvarného workshopu, ktorý je sprievodným podujatím našej novej výstavy České hrdinky. Prezentácia je súčasťou projektu Keď čítanie je čtení XII. Realizuje sa s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR. Pozrite si naše video a príďte si pozrieť výstavu!

Všetky workshopy nájdete na: