Temperová ilustrácia

Dátum oznamu: 18. 05. 2021

Od 10. mája prebieha v našej knižnici výstava ilustrácií slovenského výtvarníka Filipa Horníka s názvom Temperová ilustrácia. Filip Horník, absolvent ŠÚV v Kremnici (odbor hračiek a dekoratívnych predmetov) a VŠVU (ateliér Art Dizajn), je autorom ilustrácií k viacerým knižkám pre deti. Publikoval aj v niekoľkých číslach časopisu Slniečko a Bublina. V svojej tvorbe pracuje nielen s novými médiami, ale zameriava sa aj na tradičnejšie techniky akou je maľba vodou riediteľnými farbami. Tento prvok sa stal základom koncepcie výstavy ilustrácii Filipa Horníka, ktoré sú vystavené v priestoroch našej knižnice. Vystavené diela pochádzajú z kníh Stratený kráľ (Roman Brat, IKAR 2018) a Dinosaury na dobrú noc (Zuzana Boďová, Erad 2019), ktoré nájdete na zapožičanie aj v našej knižnici.    

Počas trvania výstavy sme si pre vás pripravili aj špeciálny workshop, ktorý bude prebiehať pod vedením samotného autora výstavy Filipa Horníka. Vaše ratolesti sa tak môžu naučiť základy akvarelovej maľby a odniesť si so sebou vlastnoručne vytvorené umelecké dielo.  

Viac informácií o výstave a súvisiacich akciách nájdete na: 
https://www.kniznica.sk/detaily-zaznamu/?tx_kioscosmotron_pi1%5Bdetail%5D=pim_un_auth*0171912

Upozornenie: Podľa aktuálne platných hygienických opatrení MZSR je vstup na výstavu povolený pre skupinu v maximálnom počte 10 osôb. Prosíme vás o rešpektovanie bezpečnostných nariadení nosenie rúšok – dodržiavanie odstupu – dezinfekcia rúk v záujme zachovania vášho zdravia i zdravia zamestnancov MK.

Výstava bude prebiehať do 10.06.2021 – tešíme sa na vás!
Newsletter
Detská knižnica