Výstava Česko bez bariér vás inšpiruje k výletu

Dátum oznamu: 09. 10. 2022

Pokračujeme v exteriérových výstavách na Kúpeľnom ostrove. Na prechádzke v Topoľovej aleji môžete do konca októbra 2022 obdivovať fotografie z šiestich českých krajov, ktoré objektívom zachytil český fotograf Tomáš Helísek. Výstava je pozvánkou na návštevu Stredných Čiech, Východných Čiech, Južnej Moravy, Olomouckého kraja, Východnej Moravy a Severnej Moravy a Sliezska. UNESCO pamiatky, atraktívne industriálne a kultúrne dedičstvo, aj výhľady na krajinu z unikátnej rozhľadne – to všetko vás môže inšpirovať pri plánovaní najbližšieho výletu, či už ste hendikepovaný návštevník, rodina s deťmi, ktorá je odkázaná na kočík, turista so zníženou pohyblivosťou, alebo výletník, ktorý chce spoznať a preskúmať Česko.

Výstava vznikla v spolupráci zahraničného zastúpenia agentúry CzechTourism Slovensko, Českým centrom Bratislava a českými regiónmi. Záštitu nad výstavou prevzal veľvyslanec Českej republiky na Slovensku Tomáš Tuhý.