Z knižky sa vysúkam / výstava

Dátum oznamu: 28. 04. 2022

Výtvarníčka, ilustrátorka, tvorkyňa ocenenia Zázračný oriešok 2010 – Martina Matlovičová ilustrovala množstvo úspešných knižných titulov nielen slovenských, ale i zahraničných autorov. Cesta z Ošemetna (Tomáš Končinský), Strom a Fantasmagorický kamarát (Alexandra Salmela) – to je trojica príbehov, ktorých ilustrovanú podobu je možné vidieť práve na výstave Z knižky sa vysúkam. Fragment ilustračnej tvorby troch knižných titulov dopĺňa voľná tvorba výtvarníčky – drevené objekty s prevažne zvieracími motívmi.

Výstava je inštalovaná vo výstavnej sieni Kultúrno spoločenského centra Fontána a potrvá do 31. mája 2022. Verejnosti je prístupná každý utorok a stredu od 10.00 h do 18.00 h, vo štvrtok od 10.00 h do 18.00 h a v sobotu od 10.00 h do 16.00 h je prehliadka možná po telefonickom dohovore na tel.č. 0911 992 101.

Výstava vznikla pri príležitosti XII. ročníka festivalu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe. Realizáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom festivalu.